Anestezi Ve Reanimasyon

Anestezi Ve Reanimasyon

Hastaların ameliyata hazırlanmasından ameliyatın sonlanmasına kadar olan süreçte hayati değerlerinin korunması, operasyon sırasında hastaların yapılan işlemleri hissetmelerinin engellenmesi, hastanın genel sağlık durumunu değerlendirerek operasyon sırasında verilecek anestezinin şekli ve seyrine karar verilmesi gibi önemli süreçler anestezi ve reanimasyon doktorlarının sorumluluğundadır.

Anestezi her ne kadar sadece ameliyat için gerekli bir prosedür olarak düşünülse de aslında önemi çok daha fazladır. Operasyonların başlaması için anestezi ve reanimasyon doktorlarının kararları belirleyicidir. Hastaların anestezi sırasında verilen ilaçlara karşı alerjisi olabilir, operasyon sırasında hayati değerleri değişebilir, operasyon sonrası ağrıları dayanılmaz boyutlara gelebilir. Tüm bu sorunların üstesinden gelmesi gereken kişiler anestezi ve reanimasyon uzmanlarıdır.

Söylemlerimizden de anlaşılacağı gibi anestezi ve reanimasyon branşının hizmetleri salt ameliyata girecek hastaların uyutulmasından ibaret değildir. Hastalara 360 derecelik bir hizmet verilir ve hayati değerleri kontrol altına alınır.

Anestezi ve reanimasyon uzmanları;

  • Hastaların operasyon sırasında doğru miktarda doğru ilaçları alıp acı hissetmemesinden,
  • Operasyon sırasında hastanın hayati değerlerinin takibinden,
  • Operasyon sonrası hastaların ağrı hissetmelerinin engellenmesinden,
  • Hastanın operasyon sırasında sorun yaşamaması için diğer cerrahlarla koordinasyon sağlanmasından,
  • Aniden kalbi ve solunumu duran hastalara ilk müdahaleyi yapmaktan,
  • Hastalara ağrısız doğum hizmeti vermekten sorumludurlar.

Özel Ata Sağlık Hastanesi olarak bünyemizdeki anestezi ve reanimasyon uzmanlarımızla hastalarımızın cerrahi operasyonlar sırasında sağlık durumunu takip ediyoruz, sağlık durumlarına en uygun anestezi yöntemini belirleyip en doğru kararları en kısa süre içerisinde alarak operasyonlarımızın başarısını arttırıyoruz.